Cycling Weekly uznał TCR Advanced SL najlepszym rowerem wspinaczkowym

piątek, 14 czerwca 2024

Produkt

Cycling Weekly opublikowało zestawienie zwycięzców plebiscytu 2024 Bike of the Year, w którym TCR Advanced SL został uznany za najlepszy rower w kategorii rowerów wspinaczkowych.

Nowy TCR Advanced SL , flagowa seria niedawno wprowadzonej serii rowerów wyścigowych TCR , szybko zrobił wrażenie na redaktorach Cycling Weekly, przyznając mu tytuł „Najlepszego roweru wspinaczkowego 2024 roku” w corocznych nagrodach Roweru Wyścigowego Roku . Recenzenci zwrócili uwagę na jego aerodynamikę i sztywność w połączeniu z oszczędnością masy o 75 gramów w porównaniu z poprzednią generacją. Napisali, że TCR Advanced SL dziesiątej generacji to „wspaniały pakiet, szczególnie na stromych podjazdach, gdzie TCR naprawdę pokazuje swoje możliwości, bardziej niż jakikolwiek inny testowany rower, zachęcając do dalszej jazdy”.

Zaprezentowana w marcu nowa seria rowerów szosowych TCR zebrała zdecydowanie pozytywne recenzje w mediach ze względu na lepszą wydajność, wagę i właściwości jezdne. Nowa seria obejmuje trzy modele — TCR Advanced SL, TCR Advanced Pro i TCR Advanced — i jest wynikiem współpracy twórców produktów, wewnętrznego zespołu ds. aerodynamiki oraz sportowców i techników z zespołu Jayco-AlUla, drużyny WorldTour współpracującej bezpośrednio z Giant.

Kilka elementów konstrukcyjnych składa się na wyjątkową jakość jazdy TCR Advanced. Cała seria wprowadza nowe, innowacyjne rozwiązania, w tym wewnętrzne prowadzenie linek, nową rurę sterową OverDrive Aero w kształcie litery D oraz nowe kierownice i mostki. Wszystko to było możliwe dzięki najnowocześniejszym technikom konstrukcyjnym. Rama, koła, kokpit i inne części zostały zaprojektowane, opracowane i przetestowane razem, aby jak najlepiej działać jako system, zapewniając ogólną jakość jazdy, która wywarła wrażenie na redaktorach magazynu.

„Jednak tym, co odróżnia ten rower od innych rowerów wspinaczkowych, jest to, jak dobrze radzi sobie z dala od wzniesień” – wyjaśnił Cycling Weekly w uzasadnieniu nagrody. „Giant twierdzi, że zmniejszył różnicę do zaledwie pięciu watów przy prędkości 45 km/h pomiędzy rowerem aerodynamicznym Propel a TCR i to naprawdę widać. Podczas szybkich przejażdżek grupowych TCR był równie żywy na płaskim terenie, jak na podjazdach. Połączenie lekkiej ramy, sztywnego suportu i precyzyjnego prowadzenia TCR zapewnia fascynujące wrażenia z jazdy."

Jednak pomimo wszystkich ulepszeń aerodynamicznych, to właśnie wtedy, gdy droga wznosi się ku niebu, TCR Advanced SL naprawdę błyszczy. Stosunek sztywności do masy został zwiększony o 3,38% w porównaniu z poprzednią generacją.

„Lekka i sztywna rama zapewnia niesamowitą responsywność, przyśpieszenie i jednocześnie natychmiast reaguje na siłę pedałowania” – napisał Cycling Weekly. „Dzięki temu jeźdźcy mogą czerpać korzyści z tego, co najlepsze z obu światów. Sprawia  to, że rower jest specjalistą od wszystkiego, a jednocześnie pozostaje mistrzem wspinaczki”.

Aby uzyskać więcej informacji, w tym wszystkie szczegóły techniczne dotyczące TCR Advanced, kliknij tutaj .

Aby przeczytać pełną recenzję nowej gamy TCR w Cycling Weekly, kliknij tutaj.

Udostępnij